Tata i Syn - męski weekend

Wąwóz z kładkami i drabinkami, wieczorne ognisko, via ferrata dla początkujących

DOKĄD JEDZIEMY?

NASZYM CELEM JEST SŁOWACKI RAJ

Słowacki Raj to niewielki Park Narodowy na terenie Rudaw Słowackich i jeden z piekniejszych parków w Europie. ddalony d Zakopanego o ok. 100 km. Tworzą go liczne szlaki turystyczne, których nie zobaczymy w innych partiach górskich ani po polskiej, ani słowackiej stronie. Przejście nimi nie wymaga specjalnego przygotowania kondycyjnego, natomiast nie zaleca się go osobom cierpiącym na lęk wysokości. Szlak Sucha Bela jest najpopularniejszą i najczęściej odwiedzaną przez turystów trasą na terenie Słowackiego Raju z duża liczbą metalowych drabin i stopni. Kysel to łatwa via ferra - idealna dla osób chcących rozpcząć swoją przygodę ze wspinaczką.

 

1 DZIEŃ

Wąwóz Sucha Bela - Ognisko - Męskie gry i zabawy

Wyjazd z Zakopanego ok. 9:00. Przejazd na Słowację do Słowackiego Raju. Piesze przejście szlakiem Sucha Bela z licznymi mostkami przerzuconymi nad potokiem, metalowymi drabinami mającymi kilka metrów wysokości, za pomocą których pokonuje się wysokość. Strumyki spływające w tych miejscach tworzą wodospady. Trasa jest jednokierunkowa, dlatego zejście prowadzi zwykła ścieżką przez las (cała trasa ok. 4,5 godz.). Obiad. Zakwaterowanie w domkach. Czas na gry i zabawy. Wieczorem ognisko z pieczeniem kiełbasek. Nocleg.

2 DZIEŃ

Przełom Hornadu - Via ferrata Kysel

Po śniadaniu wykwaterowanie. Piesze przejście szlakiem trasy biegnącej Przełomem Hornadu, gdzie najwęższe odcinki pokonuje się ciągiem metalowych półeczek, umocowanych w litej, pionowej skale kilka metrów ponad nurtem rzeki. Szlak ten jest również zabezpieczony łańcuchami. Dalej trasa wiedzie na Klastorisko po drewnianych drabinach, za pomocą których pokonuje się wzniesienie. Klastorisko to miejsce, gdzie można odpocząć w schronisku i zobaczyć ruiny klasztoru.

Dalej udajemy się do jedynej w Słowackim Raju i okolicy via ferraty Kysel. Zabieramy sprzęt: kask, uprząż, lonżę i po przejściu szkolenia udajemy się na trasę. Tam czekają na nas metalowe klamry i podesty, a trasa ubezpieczona jest metalową liną. To jedno z miejsc na terenie Słowackiego Raju, gdzie serce zaczyna mocniej bić, a przejście trasy daje niesamowitą dawkę pozytywnych wrażeń.

Przejście szlaku zajmuje ok 2,5 godziny, trasa jest jednokierunkowa. Powrót odbywa się zwykłą ścieżką leśną. Na dole obiad i wyjazd w drogę powrotną.

 Cena: 990 zł / pakiet Tata i Syn (2 os.)

 

Cena zawiera:

  • Transport
  • Opłaty drogowe i parkingowe
  • Opiekę przewodnika
  • Ubezpieczenie
  • Wstęp do PN Słowacki Raj x 2
  • Wstęp na via ferratę
  • Wypożyczenie sprzętu wspinaczkowego
  • Nocleg
  • Wyżywienie (śniadanie, obiad x2, ognisko)

 

Ze względu na via ferratę wyjazd dostępny dla dzieci od 6 roku życia.

 


Zainteresowała Cię nasza oferta ?

Skontaktuj się z nami:
+48 660 552 502

E-mail:

biuro@prestige-travel.pl


Poprzednia wycieczka
Następna wycieczka

© 2022 Biuro Podróży Prestige