Norwegia

Norwegia

malownicze fiordy, wodospady, punkty widokowe, lodowiec i białe noce

Maj 2023

4700 zł 

 

PROGRAM WYCIECZKI DO NORWEGII

 

1 DZIEŃ

Spacer po centrum Oslo pod Ratusz i Pałac Królewski - Zwiedzanie Muzeum Kon Tiki i Fram

Wylot samolotem z Warszawy w godzinach porannych, przylot do Oslo, zwiedzanie Muzeum Kon Tiki, Muzeum Fram, przejazd do centrum: Opera, Ratusz- miejsce wręczania Pokojowej Nagrody Nobla, Pałac Królewski, Parlament, czas wolny, przejazd do Laerdal nad Sognefjordem, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

 

2 DZIEŃ

Spacer po starówce w Bergen - Zwiedzanie Muzeum Hanzeatyckiego - Wjazd kolejką na Ulriken (643 m n.p.m.)

Po śniadaniu wyjazd do Bergen, przejazd najdłuższym tunelem w Norwegi (24,5km) zwiedzanie zabytkowej starówki Bryggen, Muzeum Hanzeatyckie zwiedzanie wewnątrz, czas wolny na targu rybnym, wjazd kolejką gondolową na szczyt Ulriken (643 m n.p.m.), panorama na Bergen i nabrzeże, powrót na obiadokolację, nocleg.

 

3 DZIEŃ

Rejs po najwęższym fiordzie Naeroyfjord - Przejazd koleją Flåmsbana - Wjazd na punkt widokowy Stegastein

Po śniadaniu przyjazd do miejscowości Gudvangen, rejs po najdłuższym na świecie fiordzie Sognefjord oraz po jego odnodze Naeroyfjord, który jest uznawany za najpiękniejszy w Norwegii i wpisany na listę UNESCO. Następnie przejazd Flåmsbana, która ma na swoim koncie tytuł “najpiękniejszej trasy kolejowej świata”. Jest to najbardziej stroma kolej w Europie. Podróż rozpoczyna się we Flåm – 2 m n.p.m., a kończy w Myrdal – 865 m n.p.m. z przystankiem przy wodospadzie Kjosfossen. We Flåm czas wolny. Następnie przejazd licznymi serpentynami do Stegastein. To punkt widokowy na drewnianej platformie umieszczonej 650 m nad jednym z najpiękniejszych fiordów w Norwegii Aurlandsfjordzie. Widok z niej zapiera dech w piersiach, gdyż platforma wysunięta jest na 30 metrów i zakończona szklaną szybą. Powrót na obiadokolację, nocleg.

 

4 DZIEŃ

Wycieczka pod jęzor lodowcoway Nigardsbreen - Spacer po Laerdal

Po śniadaniu przeprawa promowa przez Sognefjord, przejazd w stronę lodowca Jostedalsbreen – to największy lodowiec kontynentalnej Europy objęty Parkiem Narodowym. Każdego roku topnieje o kilkanaście-kilkadziesiąt metrów zmieniając swoje granice. Spacer do jednego jęzorów lodowcowych Nigardsbreen (łatwy spacer ok. 1-1,5 godz.); Powrót do Laerdal, spacer po miejscowości, obiadokolacja, nocleg.

 

5 DZIEŃ

Wizyta w kościele typu stavkirke w Borgund - Spacer po Parku Vigelanda w Oslo - Wizyta na skoczni Holmenkollen

Po śniadaniu wykwaterowanie, przejazd do Borgund- spacer do drewnianego kościółka typu „stavkirke”; przyjazd do Oslo, spacer po Parku Vigelanda z 212 rzeźbami przedstawiającymi prawie 600 postaci, a następnie przejazd na skocznię Holmenkollen, dalej wyjazd na lotnisko do Oslo. Wylot do Warszawy.CENA: 4700 zł/os.

Cena obejmuje: przelot w dwie strony, bagaż rejestrowany (23 kg) + bagaż podręczny (8kg), transport  autokarem w Norwegii,  ubezpieczenie, opiekę pilota-przewodnika, 4 noclegi, pokoje 2,3-osobowe z łazienkami, wyżywienie (4 śniadania,4 obiadokolacje).

Cena nie obejmuje: biletów wstępów do zwiedzanych obiektów i innych atrakcji programowych: rejs po fiordzie Naeroyfjord, Muzeum Kon Tiki, Muzeum Fram, kolejka Ulriken, Muzeum Hanzy  (ok. 950 NOK = ok. 400 zł)

TERMIN: MAJ 2023


Zainteresowała Cię nasza oferta ?

Skontaktuj się z nami:
+48 660 552 502

E-mail:

biuro@prestige-travel.pl


Poprzednia wycieczka
Następna wycieczka

© 2022 Biuro Podróży Prestige